Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tarot, význam a způsoby výkladů

Příspěvky

Keltský kříž

24. 1. 2008

Patří mezi nejpoužívanější výklady tarotových karet. Neměl by se rozhodně vykládat každý den. Používá se k předpovídání pozadí situace, trendů a ke zkoumání příčin. Ukázka výkladu v dalším textu.
 

Rozhodovací hra

21. 1. 2008

Toto je varianta rozhodovací hry, má oblíbená. Dává odpověď na otázku, když udělám toto-stane se toto či toto. Horní část karet mluví o pozitivech, spodní část karet ukazuje negativa. Bližší vysvětlení i s ukázkou jsou uvedeny v následujícím textu.
 

Cikánské zaklínadlo

21. 1. 2008

Cikánské zaklínadlo má vykládajícímu přinést pohled za závoj budoucnosti. Je hravé a karty se vykládají bez speciální otázky, odříká se jen zaklínadlo. Podle pořadí karet, To je tvé já (první karta), Co tě kryje(druhá karta), Co tě leká (třetí karta), Co tě žene (čtvrtá karta), Co ti zůstává (pátá karta), Co ti přinese budoucnost(šestá karta), Co tě nutí k zemi (sedmá karta). Systém vyložení karet je uveden v dalším textu.
 

Vztahová hra

20. 1. 2008

Uvedený systém výkladu ukazuje, jaký vztah k sobě lidé zaujímají. Ať už přátelský,sousedský,rodinný, kolegiální nebo milenecký.Vykládá se sedm karet. Způsob výkladu je uveden v následujícím textu.
 

Kříž

20. 1. 2008

 Mezi základní výklady patří kříž. Kříž můžeme vyložit do čtverce.Jako je naznačeno na obrázku. Nebo karty vyložíme do řady vedle sebe.Více v následujícím textu.