Jdi na obsah Jdi na menu
 


Rubín

29. 12. 2007
Rubín už svou barvou evokuje srdce, krev, životní tep a energii. Sílu i láskyplné emoce. Má v nás probouzet spoluúčast s veškerým životem na Zemi a inspirovat nás k v lásce k pravdě a moudrosti. Rubín má zvěstovat, že rozličné polohy lásky, tělesné i duchovní, mohou existovat v souzvuku. Sexualita jako výraz původní kreativní energie života je neméně tvořivá síla jako duchovní.

Sotva znatelná modrá zář vnáší do ohnivé červené fyzického světa duchovní zář. Jedno bez druhého se na tomto světě neobejde. V duševní oblasti podporuje rubín intuici. V centru čela pomáhá naše vize zkonkrétnit, podněcuje nás k sebevyjádření. Zároveň je ochranným kamenem, štítem pro negativní v tomto světě. Posiluje všechny stavy slabosti a nabíjí nás novou silou. I dnešní výzkumy podle knihy Skrytá moc drahých kamenů potvrzují vliv rubínu na srdce, krevní oběh a krev. V těchto případech přikládáme rubín na čakru kořene a srdce, kde aktivuje funkci jater v produkci krevní plazmy a reguluje výši cukru. Podporuje okysličování krve a nepravidelný, převážně nižší krevní tlak. Prostřednictvím krve reguluje funkci žláz ve slezině a lymfatický systém. Působí při chudokrevnosti a při menstruačních problémech, když dochází k nadměrnému úbytku krve. Harmonizuje funkci brzlíku a nadledvinek. Podle tradice by měl rubín pomoci i při horečnatých onemocněních , infekcích, zejména střevních a dně. Podporuje imunitní systém, zmírňuje koliky a spasma. Větší krystal v centru kořene a dva menší na víčkách prokrví zrakové ústrojí a tím posílí zrak. V astenických rubínech máme najít pomoc při léčbě leukémie, nemocech kostní dřeně a nervových onemocněních, jako je například skleróza. Rubín se snáší i s ostatními minerály, které podporuje.

Očista: Měla by být pečlivá před každým použitím, v misce vody přes noc nebo 10-15 minut pod tekoucí vodou. Nabíjíme jej i dvě hodiny na slunci nebo dvojnásobnou dobu na denním světle, pokud jej častěji nepoužíváme, odkládáme jej na horský křišťál.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář