Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pyrit

21. 3. 2008

Kámen symbolizuje moudrost a intelekt, podněcuje nás hledat a poznat své pravé já, zastavit roztěkanou mysl a dojít k poznání. Podporuje naši pozornost k sobě samým a zobrazuje našemu vědomí i naše negativní stránky. Učí nás si je uvědomit, dobré v nás uplatnit a špatné neopakovat. Pyrit nás osvobozuje od mínění ostatních, pod jeho vlivem se naučíme zlo oplácet dobrem a nenávist láskou. V centru hrdla pomáhá řešit vlastní niterné problémy, osvětluje karmické nedostatky našeho těla, příčiny chorob či sklony k nemocem. Zlatistou září odstraňuje duchovní, duševní i fyzické blokády. Přikládat jej můžeme tam, kde je to potřeba. Podporuje okysličování krve, oživuje krevní oběh a pročišťuje dýchací cesty. Tiší bolesti nervů, podporuje trávení a prokrvení pleti. Pomáhá v léčbě zánětů dýchacích cest, průdušek a plic. Aktivuje činnost jater a sleziny, mírní křeče a menstruační bolesti. Položen na čakře čela mírní trému a deprese. V čakře hrdla tiší nervozitu a usměrňuje nepravidelný dech a tím i současně problémy řeči. Masáží pyritovým oblázkem zmírníme i bolesti zad a posílíme zádové svalstvo.

Pyrit deskové formy-Svým tvarem slunce je zřejmé, že zdravotně spadá vliv pyritu pod sluneční nervovou pleteň, solar plexus, kde nás chrání před černou magií a temnotou. Stejně jako běžný pyrit léčí záněty a tiší bolesti různého druhu. Jeho léčivou sílu můžeme ocenit při nemocech trávicího ústrojí, žaludku, střev, sleziny, jater a žaludku či žlučníku a jater. Pravidelně nošen ve formě přívěsku posiluje imunitní systém a obranné reakce organismu.

Očista: Pro jeho citlivost na pot a kosmetiku se nedoporučuje, aby byl nošen přímo na těle, neměl by se ani máčet ve vodě a vystavovat prudkým změnám v teplotě, čistíme jej tedy představou a nabíjíme pomocí horského křišťálu na nepřímém světle.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

h

(korina, 1. 7. 2011 19:25)

velmi hezké stránky.jen více obrázků...

FŮJ

(HGFVBJK, 15. 12. 2010 5:47)

FFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFFŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮŮJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJJ