Jdi na obsah Jdi na menu
 


Křišťál, pán kamenů

29. 12. 2007

Křišťál spadá pod astrologická znamení Lva, Kozoroha a Vodnáře.

Křišťál je kamenem kamenů, talisman s magickými schopnostmi uctívaný v mnoha kulturách. Šamani v Austrálii a na Nové Guinei s jeho pomocí přivolávali déšť, Tibeťané ho dodnes používají jako lék na otevřené rány, Japoncům zase symbolizuje trpělivost, moudrost a dokonalost a americkým Indiánům je prostředníkem s duchovním světem. Jak se cituje v knize Kameny šamanů čirý a ryzí horský křišťál je kamenem hinduistického boha Šivy. Kaliás, nejsvětlejší hora Himaláje označovaná za sídlo Šivy, nese jméno Mánimaheš-„Velký drahokam“.

Horské křišťály se těšily úctě i ve starém Mexiku. Aztékové jim říkali tevilotl. Kniha Kameny šamanů cituje, že v jednom aztéckém textu pocházejícím z koloniální éry se praví: „Horský křišťál je provrtaný. Je průhledný, velice průzračný, jasný. Je jasný, velmi jasný, nadmíru jasný. Některé mají různé odstíny, jiné jsou tmavé. Křišťály jsou uctívány, jsou kouzelné. Jsou ušlechtilé, jsou velmi ceněny a uctívány.“ V této knize se zmiňuje autor také o druhé straně křišťálu o jeho síle, která umožňuje styk s podsvětím a může způsobit smrt. Křišťál je posvátným kamenem, který umí i přinést život a léčit. Křišťál nás učí vidět nás, jací skutečně jsme a pomáhá v odstraňování karmické zátěže.každý se může najít svůj kámen, shluk kamenů drúzu či upravené, již vybroušené křišťály.

Léčit jím můžeme podle knihy Skrytá moc drahých kamenů blokády (špicí dolů), můžeme jej využít ve všech energetických centrech celého těla, zapůsobí na štítnou žlázu, srdce, krevní oběh, plíce, zažívací ústrojí, nevolnosti, závratě, bolesti hlavy i migrény.

Jako voda se doporučuje při kožních nemocech a popáleninách, při průjmech a žaludeční nevolnosti se voda užívá vnitřně po douškách.

Očista:Přes noc v misce s vodou nebo několik minut pod tekoucí vodou. Někdy by se měl křišťál položit na hematit, aby se vybil, křišťál se libovolně dlouho snáší při nabíjení se sluncem. Křišťál posiluje i ostatní kameny.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

kameny

(helena, 14. 11. 2011 16:16)

křištai je hezky kámen září jako lesk jemoc fakt hezkí opravdu mám ho doma.

Křištál a drahé kameny

(JiK, 28. 5. 2011 0:12)

Krišťál a mnoho dalších kamenů na http://www.svetkamenu.cz/cz/maloobchod/kristal-c169/