Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jaspis

24. 1. 2008

Jaspis je mocný a bojovný kámen, svou energii posílá přímo. Zbavuje nás nerozhodnosti, posiluje naše přesvědčení a má rád lidi s pevnou vůlí s dostatkem síly k vnějším i vnitřním změnám, takové ještě posílí. Působí ale i na nerozhodné, kterým může dát v meditaci potřebnou sílu. Červené jaspisy v sobě schovávají oheň, jsou to vznětlivé a vášnivé kameny. Jaspis je výzva, je to kámen toužebné tělesné lásky, ale také nesexuální žádostivosti.

Červený kámen v centru srdce posiluje krevní oběh, v pupečním centru a v centru vitality, společně s křišťálem a magnezitem, léčí žaludeční a zažívací potíže. Ulehčuje při nadýmání a zácpě. Aktivuje činnost jater, žlučníku, sleziny a slinivky břišní. Ovlivňuje příznivě léčbu ledvin a močového měchýře. Aktivuje v centru základu sexuální pud a léčí problémy s potencí a plodností.

Zelený jaspis-je kamenem srdečního centra. Vnáší harmonii rovnováhu do našich dnů. Pomáhá souznít s přírodou. Sladí naše pocity a konání. Zbavuje organismus jedovatých látek a zplodin.

Žlutý jaspis-kámen vytrvalosti a porozumění. Vštěpuje nám trpělivost a snášenlivost v rámci rodinného života. Pomáhá nám tolerovat drobná nedorozumění a problémy v mezilidských vztazích. Pomáhá v trávicím traktu , žaludečních obtížích a vředech. Povzbuzuje činnost jater, žlučníku a slinivky břišní. Pomáhá při slabostech močového měchýře.

Pestrý a brekciový jaspis-kameny kreativity a fantazie, ale také zemitých vlastností. Podněcují nás k tvoření, aniž bychom propadli sklonu stavět vzdušné zámky. Pomáhají proměnit ideje ve skutek. Organismu dávají sílu, energii a aktivují veškeré životně důležité orgány v těle.

Mookait-jaspis cihlově červené až tmavohnědé barvy proložené žlutými až mléčně bílými neohraničenými pruhy. Nalézá se jedině v západní Austrálii. Pomáhá nalézt vnitřní klid a rovnováhu, bez problémů skloubit vnější aktivitu s vnitřní duchovní potřebou. Zdravotně podporuje léčbu nejrůznějších zranění a otoků, zánětů dásní a vedlejších čelních a nosních dutin, uvolňuje suchý kašel. Aktivuje játra, slezinu a čistí krev. Voda léčí ekzémy, vředy a abscesy.

Očista: několik minut v tekoucí vlažné vodě, přes noc v misce s vodou, nejlépe s křišťálem. Může se nabíjet libovolně dlouho na slunci.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zelene Jaspis

(Antonino Diadema, 23. 3. 2010 9:08)

Bobry den,

Prosim vas chctel septat jestly je mozne koupit kameni.

Dekuji
S Pozdravem,
Antonino Diadema