Jdi na obsah Jdi na menu
 


Diamant

29. 12. 2007
Diamant nám zvěstuje základní pravdu života, že největší dokonalost, harmonie, síla a čistota je v jednoduchosti a prostotě. Chemická ryzost diamantu i hra světel symbolizuje Boží světlo, jednotu v mnohosti a mnohost v jednotě. Svým procesem, kterým prošel, symbolizuje cestu, po které bychom jej měli následovat, totiž že pravou a dokonalou očistu dosáhneme jen „křestem ohněm“. V centru temene, našem nejvyšším centru, nám pomáhá ovládat naše negativní instinktivní sklony, osvobodit se od všeho přízemního a fyzického. Podporuje v nás vytrvalost a úsilí osvobození od všeho, co nás na naší cestě sráží od pravého poznání. V mileneckém a manželském vztahu posiluje porozumění, toleranci, věrnost a vůli k překonávání nezdravých nebo škodlivých návyků, které mezilidský vztah narušují, V oblasti třetího oka povzbuzuje inspiraci a intuici. Diamant účinně posiluje funkci ledvin, zabraňuje tvorbě písku a kamenů, stimuluje produkci hormonů v brzlíku, pomáhá v tvorbě osteoporózy. Uplatnil se i v léčení žaludečních a střevních potíží, při diabetu a hepatitidě, při horečnatých onemocněních a také při epilepsii. Odstraňuje blokády a nečistoty těla. Působí i proti senilitě, jako prevence proti krvácení do mozku a před mozkovou mrtvicí a také jako podpora rehabilitace při ochrnutí již poškozených cév. Posiluje zrak a ústrojí rovnováhy. Můžeme jej pokládat na bolestivá místa, anebo užívat diamantovou vodu na lačný žaludek (přes noc se uloží do misky s minerální vodou).

Očista: Před každým použitím jej očistíme vlažnou vodou a krátce nabijeme na slunci. Může se použít i jako podpora jiných kamenů, diamant se jako jeden z mála kamenů snese se všemi kameny, které svou přítomností očišťuje a posiluje.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Hviezdny kamen

(Ján Knapik, 10. 8. 2013 13:08)

Je to už strašne dlha doba čo som ako maly chlapec našiel vzacny kamen ulomok doslovne z horiaceho meteoritu s padajucej hviezdy v 81 roku v zime na snehu chcel by som blišie zistit o tom kameni je to čiernej farby a posebee ma krištaliky hocijakych druhou fárb je to až okuzlujuci čierni kamen pripajam k nemu aj svoju fotografiu a rad by som bol keby ste ma kontaktovali mojim e-mail knapikjanko@slnet.sk alebo tel:0902844245.