Jdi na obsah Jdi na menu
 


Chalcedon

3. 1. 2008

Modrobílý chalcedon- má uklidňující vliv na mysl a pocity, stejně jako na přepjaté nervy, pocity neklidu a citová vzrušení. V těžkých dobách tiší beznaděj a posiluje víru v lepší život. Učí nás brát život takový jaký je a nezatěžovat se malichernými starostmi. Aktivuje smysly a učí nás žít přirozeně.V Tibetu je bílý chalcedon dodnes považován za obdobu leknínového květu, symbolu čaker a proto je nošen jako talisman proti stavům slabosti a trudomyslnosti a nevyrovnanosti. V antických dobách byl zase považován za kámen komunikace, kámen řečníků a politiků. Před důležitými projevy na veřejnosti byl vkládán pod jazyk nebo byl držen v dlani. Zdravotně je zejména mléčný chalcedon nošen kojícími maminkami mezi prsy, podporuje tvorbu mléka. Zastavuje krvácení a mírní teploty. Světle modré chalcedonové druhy podporují léčbu horních cest dýchacích a ovlivňují štítnou žlázu v její regulaci látkové výměny. Snižují krevní tlak a pomáhají u diabetes. Tlumí citlivost ke změnám počasí.
Růžový chalcedon- podporuje srdečnost, přátelskost a družnost. Povzbuzuje naši potřebu pomáhat bližním jak materiálně, tak socitem i dobrým slovem. Pomáhá nám opět nalézt ztracenou sebedůvěru a důvěru v okolí, které nás nějakým způsobem zklamalo. Zdravotně podporuje srdeční činnost a posiluje imunitní systém.
Zelený chalcedon- pomáhá rychleji překonat citová trápení, žal a mrzutosti a to všeho druhu. Léčí zánětlivá onemocnění.
Hnědé a červené chalcedony- posilují vitalitu, flexibilitu a sounáležitost se Zemí. Probouzejí energii a povzbuzují nás k dosažení našeho cíle. Zlepšují srážlivost krve a regulaci trávení.
Tmavě zelená plazma- tlumí hněv a agresi v pocitech, posiluje imunitu schopnost regenerace.
Mechový achát- chalcedon modravých až bílých tónů prorostlý zelenými dendrity posiluje náš vztah k přírodě a pozornost k jejím cyklickým jevům. Zbavuje nás navyklých vzorců a obav, aktivuje naši inspiraci. Zdravotně podporuje funkci žláz, urychluje léčbu infekčních onemocnění plic a dýchacích cest, snižuje teploty a posiluje imunitu. Poležen na víčka má navracet ostrost unaveným a nemocným očím.¨
Chalcedonové růže- pomáhají při léčbě ženských chorob pohlavních orgánů, obecně je lze použít při léčbě sluchu a zraku.

 Očista: pod proudem vlažné vody a dostatečně dlouho na přímém slunci.