Jdi na obsah Jdi na menu
 


Azurit

29. 12. 2007
Azurit podle Josefa Pavla Kreperáda představuje jeden z nejmocnějších kamenů vůbec. Svou temně azurovou barvou symbolizuje vědění a moudrost. Je kamenem meditace, vychází vstříc potřebám duše a duchovnímu poznání, ostří intuici a jasnovidnost.

Pomáhá analyzovat a zpracovat denní vize a noční sny. V centru čela spojuje duchovní já spolu s Božským v srdci, s čistou a všezahrnující láskou. Nabádá nás podle knihy Skrytá moc drahých kamenů nehledat usilovně pravdu, neboť toto úsilí by nás od ní, prosté skutečnosti, která v nás stále je, naopak vzdalovalo-všechno má svůj čas. Pracovat na sobě a nechat věcem volný průběh. V modlitbě to shrnul Tomáš Akvinský-Bože dej abychom rozpoznali věci,které nemůžeme ovlivnit a smířili se s nimi a dej abychom rozpoznali věci, které ovlivnit mohli a změnili je. Azurit posiluje centrální nervový systém, pamět a koncentraci, prohlubuje naše vědomí a soucit, spoluúčast na lidském údělu, snahu pomáhat potřebným. Ostří vnímavost k prostředí a k životu okolo nás. Přispívá k rekonvalescenci zraněných orgánů, boří blokády, které brání rychlému uzdravení, stimuluje činnost štítné žlázy a oživuje krevní oběh. Azuritová voda podporuje růst kostí a léčí jejich choroby.

Azuromalachit spojuje rozum a cit v harmonický souzvuk. Stejně jako jeho azurového kolegu jej můžeme uplatnit na čakře čela k meditacím. Jeho pomoc při řešení vnitřních konfliktů může zabránit vzniku psychosomatických onemocnění, která je doprovázejí. Pomáhá vybřednou z hluboké beznaděje, do které jsou lidé občas sraženi, uvolňuje potlačené emoce a podporuje soucit a pozornost k potřebám bližních. Posiluje imunitu, zabraňuje vzniku nádorů a pomáhá se tělu zbavovat jedovatých látek, aktivuje činnost jater, žlučníku a žlách. Voda čistí pleť.

Azurit je nejchoulostivější z kamenů obsahující meď, jelikož mu škodí i voda, provádíme jeho očistu meditací a představou, nabíjíme jej na horském křišťálu z přímého dosahu slunečních paprsků nebo v noci za úplňku.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář