Jdi na obsah Jdi na menu
 


Avanturín

29. 12. 2007

Avanturín stejně jako ostatní zelené kameny pomáhá při spojení s přírodou a její životodárnou energií. S jeho podporou se naladíme na její vlny a otevřeme jí svou duši. Rozsévá tichou radost a klid. Jeho zelený třpyt prozáří každý problém, rozloží nezdravé myšlenky a s nimi úzce spojené negativní pocity.vrací ztracenou naději a poskytuje vnitřní, vnějšími okolnostmi nerušený klid. Avanturín je i kamenem klidného spánku, pomáhá zapomínat na drobné starosti všedního dne, zapuzuje problémy z hlavy a uvolňuje.

Kámen zelený:

Léčivými schopnostmi patří k nejúčinnější a nejvšestrannějším kamenem. Přestože spadá pod čakru srdce, lze jej použít i s růženínem ve všech centrech lidského těla. Působení kamene a jeho svěžích tónů je nejúčinnější právě při srdečních poruchách jež mají původ v emocionální oblasti či stresu, přetíženosti, tlaku. Pomáhá při kožních problémech, nemocech a alergiích, které mají souvislost s rozladěným imunitním systémem při nervozitě. V těchto případech pokládáme kámen na centrum srdce a na solar plexsus nebo přímo potíráme bolavá místa jeho vodou. Na rozdíl od malachitu, který negativní emoce odhaluje, avanturín emoce rozkládá. Proto je někdy vhodnější použít kameny současně, malachit položíme na solar plexsus a avanturín na oblast srdce. Jinak zmírňuje například bolest hlavy a migrény, podporuje látkovou výměnu a snižuje hladinu cholesterolu v krvi. Léčí zánětlivá onemocněn a mírní bolesti. Avanturínová voda užívaná před každým jídlem tlumí nadměrnou chuť k jídlu a pomáhá tak přirozeným způsobem dodržovat dietní režim. Zevně prospívá očím i vlasům.

Modrý kámen

Stejně jako zelený je také kamenem rozvahy a klidu. Učí přijímat život takový jaký je se všemi jeho radostmi i strastmi klidně a s rozvahou. Podporuje činorodost a pomáhá v depresi. Tlumí bolesti nejrůznějšího druhu, mírní teploty, záněty a pomáhá, a to zvláště při léčbě plicních potíží a chorob. Přikládáním, masážemi i vodou odstraňuje nečistoty z pleti a křečová napětí svalů. Dává do pohybu imunitní systém.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář