Jdi na obsah Jdi na menu
 


Ametyst

29. 12. 2007

Ametyst přináleží podle nauky o čarách do nejvyššího centra energie, do temenní čakry. Vše pozemské, vyjádřené v jeho barvě červení, ohněm smyslu a životodárné síly, prostupuje modří duchovního života. Takto se stává kámen mostem mezi nebem a zemí, mezi duší a duchovnem.Podle publikace Kameny šamanů měl Ametyst ve starověku obrovský význam, neopracované krystaly ametystu nebo skarabeové, vyřezaní z fialového minerálu doprovázely zemřelého na jeho cestě do podsvětí. Ametyst byl jak u Řeků tak Římanů úzce spjat s kultem a mystérii boha Dionýsa-Baccha. Dionýsos podle autora přivedl jako šamanský bůh z Malé Asie do řeckého světa opojné slavnosti s erotickým nábojem. Citace z knihy: „Pouze Dionýsovy, blaženému bohu vína darovala Ruda ametyst, jenž chrání před podlehnutím vinnému opojení.“

Ametyst má být symbolem proměny, reprezentuje proces alchymie a otevírá mnohá tajemství života. Ametyst je i kamenem inspirace, podporuje v nás obětavost a nezištnost, touhu pomáhat bližním.Zažehnává obavy z budoucího, strach ze smrti a pomáhá nalézt bezpečí a vnitřní klid. Kámen potírá hněv, zběsilost, strach a veškeré negativní sklony, které nás zatěžují, přináší rovnováhu do vztahu muže a ženy. Mírní žal, přináší útěchu a klidný hluboký spánek, ovlivňuje zejména poruchy způsobené duševním přepětím, stresem a nezpracovanými negativními zážitky, které zůstaly hluboko v podvědomí, proto je odnepaměti doporučován proti neurózám všeho druhu, hysterii a halucinacím. Pomůže při odvykání na závislostech na alkoholu, drogách a medikamentech. Nejznámější a nejobvyklejší použití ametystu je při bolestech hlavy a migréně, v takových případech by se měl kámen položit na třetí oko, anebo se jím masíruje čelo a zátylek, podle toho, kde cítíme bolest nejsilněji. Dále zvyšuje nízký krevní tlak, pomáhá při cukrovce a poruchách koordinace. U dětí tiší zlostné chování, záchvaty vzteku a výbuchy hysterie. Méně známý je při léčení nemocí krve a ve formě ametystové vody v potírání vředovitosti a vyrážek pleti. Vnitřním užíváním čistí voda cévy, posiluje funkci slinivky, břišní a látkovou výměnu.

Očista: Před nebo po každém použití pravidelně kámen čistíme pod vlažnou proudící vodou nebo v misce s křišťálem. Jelikož ametyst z některých nalezišť na slunci bledne, raději jej přímému slunečnímu záření nevystavujeme.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

souhlas

(argostot, 7. 11. 2013 21:42)

souhlasím s aragornem.Nijak mi to mě i mérodině nepomáhá.

lež a podvody

(aragorn, 7. 11. 2013 21:33)

pĕkné pěkné ale samá lež jestly si myslíte že to je pravda tak,zdovolení nemyslím to špatně ale ste fak debilní kreténi.

ruo

(lili, 14. 11. 2011 16:23)

ametist je modrý kámen je hezkí kdy žho držite vruce.

Drahé kameny

(JiK, 28. 5. 2011 0:18)

Více drahých kamenů a minerálů na www.svetkamenu.cz.
Jste majitelem stránek z oblasti drahých kamenů a minerálů? Máme pro Vás připravenu promo akci a vzorky tromlovaných kamenů zdarma kontakt altherma@seznam.cz